Přejít na hlavní obsah

Členové

ADMD je nezávislým uskupením firem, které jsou přesvědčeny, že dřevostavby jsou tou správnou cestou moderní a udržitelné výstavby. Cílem asociace je, aby se domy stavěly kvalitně a s ohledem na životní prostředí. Členové asociace splňují přísné požadavky na návrh i realizaci stavby podle certifikace Dokument národní kvality a také etický kodex ADMD.

Asociace sdružuje největší výrobce minerální izolace v ČR. Její členové reprezentují více než 90 procent tuzemského trhu s minerálně vláknitými izolačními materiály. Výrobci v asociaci mají stabilně okolo 550 vlastních zaměstnanců a dalších zhruba 4000 pracovníků zaměstnávají nepřímo v navazujících odvětvích. Asociace se zaměřuje na šíření informací o využití minerálních izolací a na spolupráci s veřejnou sférou při tvorbě legislativního prostředí a norem.

Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC – z anglického Czech Green Building Council) sdružuje společnosti z různých sektorů ekonomiky. Jejich pojítkem jsou kvalitní budovy a stavebnictví podporující novou výstavbu i renovace na základě principů udržitelnosti. V České republice Rada působí od roku 2009 a všechny její aktivity směřují k naplnění tzv. Vize Nula, tedy stavu, kdy budovy budou mít nulovou zátěž na životní prostředí v celém jejich životním cyklu.

Sdružuje 47 společností a institucí z oblasti fasádních systémů, oken a dveří. Mezi jejími členy jsou největší evropští výrobci hliníkových fasádních profilů, PVC profilů pro okna a dveře, největší výrobci plochého skla. ČKLOP je členem HKČR a od roku 2016 je autorizovaným společenstvím. Je členem Svazu podnikatelů ve stavebnictví a mezinárodní organizace Eurowindoor, která sdružuje národní asociace evropských zemí. Díky této spolupráci na evropské a národní úrovni usilujeme o harmonický vývoj oboru lehkých obvodových plášťů, oken a dveří

CPD je nezávislé sdružení, které téměř 20 let dělá osvětu zdravému a úspornému bydlení. Zaměřuje se na investory, odborníky, studenty i děti. Jeho nezávislému hlasu naslouchají na obecní, krajské i státní úrovni. Sdružuje přes stovku ověřených firem a specialistů, kteří energeticky úsporné a zdravé domy navrhují, staví nebo pro ně vyrábí technologie a komponenty. 

Sdružení EPS ČR je profesní organizace založená v roce 1998, která podporuje používání pěnového polystyrenu (EPS) v stavebnictví, podílí se na tvorbě norem a zajišťuje kontrolu kvality výrobků z EPS. Reprezentuje většinu dodavatelů a zpracovatelů EPS v ČR, kteří zaměstnávají přes 1000 pracovníků a ročně zpracují více než 47 tisíc tun EPS. Sdružení je členem Evropského sdružení výrobců EPS (EUMEPS). Snižování energetické náročnosti budov pomocí EPS přispívá k ekologickým a finančním úsporám v České republice.

Sdružuje 46 členů, zejména většinovou část všech výrobců vnějších kontaktních zateplovacích systémů (ETICS) v ČR, ale také největší výrobce tepelných izolací z pěnového polystyrénu a minerální vlny, včetně klíčových výrobců a dodavatelů kotevní techniky, výztuží a příslušenství pro ETICS. 

Partneři

Hájíme a prosazujeme zájmy oboru v ČR i evropských strukturách

Součást komunity leaderů v oboru

Vliv na tvorbu a úpravu legislativy

Kontakty a vazby

Prestiž a sdílení know-how

Zapojení do mezinárodních projektů

Zapojte se aktivně do rozvoje šetrného a udržitelného stavebnictví a energetické úspornosti budov.

Šance pro budovy je zastřešující organizace hájící zájmy šetrného a udržitelného stavebnictví, které prosazujeme. Ceníme si technologické a produktové neutrality ŠPB, která prosazuje zásady otevřenosti, transparentnosti a flexibility, a je tak relevantní partner státu při tvorbě veřejné politiky.

ASOCIACE VÝROBCŮ MINERÁLNÍ IZOLACE (AVMI)