
Odborný seminář: Cirkulární stavebnictví
Zveme vás na společný workshop pro stakeholdery, který se uskuteční 15. 2. 2024 od 13:30 do 16:30 hodin v Kampusu Hybernská.
Na co se můžete těšit?
V rámci prvního panelu na téma politického rámce pro snižování celoživotního uhlíku (WLC) v budovách v České republice vystoupí Ben Hague, vedoucí výzkumu INCIEN, Marta Gellová, ředitelka profesního svazu Šance pro budovy a Petr Zahradník, projektový manažer v České radě pro šetrné budovy (CZGBC). Pohovoří o finálních požadavcích v oblasti WLC v rámci EPBD 4 a Taxonomie EU, o mezinárodní praxi v nastavení politik o WLC a také o roli cirkulární ekonomiky a průniku se Zero Carbon Roadmap vypracovanou CZGBC.
Ve druhém panelu zaměřeném na národní metodiku a benchmarky WLC v ČR pohovoří Julie Železná a Barbora Vlasatá z UCEEB. Dozvíte se více o předběžných výsledcích projektu INDICATE a o vytvoření databáze případových studií WLC pro ČR včetně technických výzev a metodických parametrů.
Po přestávce bude následovat poslední panel na téma vzdělávání a potřebných kompetencí v oblasti WLC a udržitelných budov. Zde bude mít slovo Magdalena Maceková z Nadace Partnerství, Ben Hague za INCIEN a Petr Zahradník za CZGBC. Představí cíle a aktivity projektu ClimArchiBase a další iniciativy k posílení kompetencí v oblasti WLC a cirkulárního stavebnictví (BUS-GoCircular, Double Decker).
Podpora workshopu
Tato akce je podpořena z projektů:
ECF Buildings Programme (INCIEN) je projekt zaměřený na rekonstrukce a roli cirkulárního stavebnictví při národní implementaci revize Směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD 4) a rozšíření technických screeningových kritérií Taxonomie EU. Projekt je financovaný z European Climate Foundation.
INDICATE je projekt orientovaný na analýzu stávajících národních případových studií LCA budov, usilující o vytvoření katalogu 50 nových případových studií WLC budov. V rámci projektu dochází k definování referenčních hodnot WLC budov pro fond budov v ČR a prezentaci případových studií a výsledků zainteresovaným stranám.
LIFE ClimArchiBase je projekt usilující o rozšiřování povědomí a informací o uhlíkově neutrálních budovách mezi odborníky v oblasti architektury a stavebnictví. Cílem projektu je zajištění designu a realizace projektů udržitelných budov včetně vytvoření digitální informační platformy, interaktivní designové příručky a vzdělávacích programů pro odborníky v oblasti uhlíkově neutrálních budov.
Více informací a podrobný program ke stažení ZDE.
Autor

Další články:
- Česko na cestě k energetické nezávislosti: MŽP investuje 7 miliard do solárních elektráren a akumulace energie
- PERCEE Webinar Recap: Proven Strategies for Energy-Efficient Renovations in Central Europe
- Stát posiluje podporu energetických renovací ve firmách. Šance pro budovy iniciativu vítá.
- Projekt PERCEE: Podpora energetických renovací budov ve střední a východní Evropě
- Získání financování a technické pomoci pro energeticky efektivní renovace
- Šance pro budovy podporuje renovace veřejných budov: Nové možnosti financování z Národního plánu obnovy
- Kam povede budoucnost Nové zelené úsporám?
- Nová zelená úsporám je po důkladné revizi zpět – jednodušší, výhodnější a dostupnější než kdy dřív.
- Společně za energeticky úsporné a emisně neutrální budovy: Naše partnerství s Renovate Europe přináší pokrok a inspiraci
- Marcela Kubů, výkonná ředitelka AVMI: Náklady na opravy domu v budoucnu jen porostou, čím déle budete začátek odkládat, tím větší výdaje vynaložíte